Administrativní budova Hamburk, 2010

Administrativní budova "HAMBURK" je díky své výjimečné poloze výrazně architektonicky komponována se záměrem ukončit torzo uliční řady po demolici v Sirkové ulici. Tento náročný architektonický úkol úspěšně řeší částečné optické zakrytí nevzhledných zadních fasád původní zástavby. Místo není vhodné pro bydlení, účel budovy je polyfunkční administrativa.

Hmotovému členění objektu odpovídá i členění barevné. Průčelí do křižovatky U Prazdroje je zvýrazněno rozevřenými křídly s tmavočerveným obkladem fasády. Z použitých materiálů uplatněných na fasádě dominují vystupující nárožní krystaly skleněného obkladu, které svou razancí a sytou barvou rozjasňují bezútěšné asfaltové plochy křižovatky. V kontrastu ke sklu je použita patinovaná měď uskočeného nejvyššího podlaží, která upomíná na bývalé urbanistické řešení a vztahuje se ke kopulím hlavního nádraží a městského soudu. Jako architektonická hříčka a nadsázka je zrcadlení oné rušné křižovatky ve skle padajícího dílce hlavní fasády.

Navržený objekt je čtyřpodlažní. V přízemí se nalézají komerční prostory využité pro prodej designového nábytku. V 1. PP je garážovací prostor s 9ti parkovacími stáními, z toho jedno pro osobu na invalidním vozíku,v 2.N.P. klientské centrum finanční společnosti, 3.N.P. je sídlem kadeřnického a kosmetického salonu významného plzeňského vizážisty. Ve 4.N.P. s terasami sídlí renomovaná advokátní kancelář. Vertikální komunikace tvoří jedno schodiště a výtah.